Aktuality

3. výzva programu COVID – KULTURA pro OSVČ

Ministerstvo kultury spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu dnes vyhlásilo 3. výzvu dotačního programu COVID – KULTURA pro osoby samostatně výdělečně činné.

O jednorázovou podporu ve výši 60 000 Kč budou moci žádat jednotlivci v uměleckých a umělecko-technických profesích, na které nejvíce dopadla opatření přijatá vládou ČR v souvislosti s bojem proti šíření COVID-19 a tito lidé se ocitli bez příjmů. Žádosti o příspěvek bude možné podávat od 15. 2. do 30. 4. 2021 prostřednictvím systému AIS MPO: kultura.mpo.cz.

Kultura a celé kulturní odvětví je současnou situací mimořádně zasaženo. Aby se zachovala vysoká úroveň naší kultury a nemalé finanční prostředky, které tato oblast přináší naší zemi, musíme pomáhat těm nejzranitelnějším – tedy jednotlivým osobám, tzv. OSVČ – které samostatně pracují a vytvářejí značné umělecké i finanční hodnoty. Jsem rád, že MPO i MK vytvořila ve spolupráci s řadou uměleckých asociací tento podpůrný program, který může pomoci většině nejpostiženějších,říká prezident Herecké asociace Ondřej Kepka.

Celou výzvu naleznete na webových stránkách Ministerstva kultury a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Kalendář akcí
Další aktivity Asociace