Aktuality

Stanislav Lehký – vzkaz hereckým kolegům

Vzkaz hereckým kolegům od Stanislava Lehkého, člena prezidia Herecké asociace

Ahoj kolegyně a kolegové!

S úctou a pokorou sleduji a dozvídám se z různých medií o úžasných aktivitách hereček a herců, kteří se jako kouzelným proutkem, bez složitého domlouvání, okamžitě zapojili do pomoci všem potřebným v této blbé době.

Nikdo nemusel nikoho přemlouvat, aby udělal to či ono. Všichni to věděli tak nějak přirozeně. Našli v sobě obrovskou vlnu solidarity, sounáležitosti a altruismu. Vím, že toho jsme všichni my „kašpaři“ schopni. Je to v nás asi nějak zakódováno.

Vzpomínám, jak jsme se u nás v MDP (ABC, ROKOKO) solidárně účastnili sbírky na pomoc našemu kolegovi a jeho rodině, když ho porazil nepozorný mladík autem a on skončil na několik měsíců v nemocnici. Vybrali jsme slušnou částku, ale nejcennější pro něj bylo vědomí, že v tom nezůstal sám, že se mu dostalo nezištné pomoci, aniž by o ni žádal.

Současná situace mě tuto příhodu trochu připomíná. Mnozí kolegové se ze dne na den ocitli bez prostředků. A Herecká asociace okamžitě zřídila možnost shromažďovat prostředky na tzv. „darovací účet“ pro nejvíce potřebné. K dnešku tam je zhruba 70tis Kč darovaných od kolegů, členů i ne členů HA, kteří mohli pomoci. Za to jim patří velký dík. Nezůstalo pouze u toho. HA vyčlenila své vlastní prostředky pro členy HA, aby mohla rychle pomoci.

Je vidět, že když se najde vůle a chuť, tak dokážeme neuvěřitelné věci. Proto bych si přál, abychom za pomyslný provaz táhli všichni herci i herečky. Abychom to naše krásné povolání mohli vykonávat s hrdostí a za slušných podmínek. Pojďte nám pomoci v tomto nelehkém boji. První krok není složitý: stát se členem Herecké asociace.

Společně jsme silnější.

Stanislav Lehký, člen Prezidia HA

On-line přihláška do Herecké asociace

Kalendář akcí
Další aktivity Asociace