Aktuality

COVID – Kultura – otázky a odpovědi 27.10.

Přinášíme Vám odpovědi na nejčastější dotazy, se kterými se na nás obracejí někteří kolegové.

Průběžně budeme doplňovat další často kladené otázky a odpovědi.

První ohlasy: COVID – Kultura se nemůže spojit s BONUSEM pro OSVČ. Doporučení je takové, že požádat o COVID – Kultura – v případě, že nebude vyhověno – řešit BONUS pro OSVČ.

Další dotazy: O COVID – Kultura nemohou žádat senioři, kteří pobírají důchod. Slováci mohou žádat, ale jen když mají TRVALÝ pobyt v ČR (dost tvrdá podmínka). A POZOR – nemohou žádat ti, kteří pobírají RODIČOVSKÝ příspěvek – tedy jsou na rodičovské „dovolené“.

Zatím není jasné, zda bude možné žádat o COVID – Kultura při pozastavení činnosti.

Je možné kombinovat COVID – Kultura s OŠETŘOVNÝM pro OSVČ?
Zatím není jasné, zda se COVID – Kultura může kombinovat s OŠETŘOVNÝM pro OSVČ. COVID – Kultura už vypsána byla a je o ni možno žádat hned. Ošetřovačka prošla sněmovnou a ještě musí do senátu, tak to asi nějakou dobu ještě potrvá. Každopádně by to mělo být 400 Kč na den až do doby otevření škol. Zatímco COVID – Kultura vychází cca 650 Kč na den. Pokud bude souběh možný, nic nebude bránit přihlásit se do ní později. Pokud ne, stejně budete čerpat tam, kde je to finančně výhodnější.

Moc zdravím a mám prosbu na někoho kdo se v COVID 2 – Kultura proklikal až ke kolonce údaje o projektu, v níž jsou tyto body: 1. harmonogram projektu, 2. stručný popis projektu, 3. zpráva o projektu, 4. přehled dosavadní um. činnosti, 5. doložení um. činnosti. Dva roky nezkouším, pouze hraji představení a tak jsem z těchto bodů JELEN. Kdo by mi byl schopen to vysvětlit?
Takže – ten program funguje jako takové „stipendium“ – tedy na nějaký konkrétní projekt. Tedy nejlépe na něco co se zkouší a nemůže to mít premiéru. Pokud nic takového není, doporučuji: Projekt: Mentální a fyzické procvičování nastudovaných rolí pro opětovné hraní od cca leden 2021. „Musím si opakovat a upravovat text, udržovat se v kondici“ – případně „trénink speciálních dovedností (šerm, akrobacie, tanec, zpěv – korepetice atp.)“ – uveďte konkrétní tituly, kterých se to týká – ve kterých účinkujete. Dále se může použít věta: „Prohloubení odborných znalostí a studium reálií souvisejících s kvalitou nastudované role“ – tedy například: „Musím si přečíst odborné články na dané téma (na téma odbornosti mé role – například si čtu články o zbraních za doby renesance…)“

Když požádám o COVID – Kultura a nebude mi vyhověno, nebudu poté vyfaulován z žádosti na bonus? A za jak dlouho teoreticky bude rozhodnuto o schválení žádosti a vyplacení abych neprošvihl žádost o bonus?
Určitě ne. Každopádně COVID – Kultura je největší dotace, tam bych začal, ale určitě ty peníze nebudou hned, i když tvrdí, že to nebudou zdržovat. S BONUSEM pro OSVČ je to stejné, jako s ošetřovačkou, jen je tam 500 Kč na den, ale také to ještě neprošlo senátem. Doporučujeme žádat o COVID – Kultura, z obou dalších variant je to v tuto chvíli nejvyšší podpora a je už možno o ni žádat. Kdyby to nevyšlo, máte pak možnost žádat o BONUS 500 Kč na den nebo o ošetřovačku 400 Kč na den. Oboje se bude vyplácet zpětně od uzavření činnosti či škol.

Kalendář akcí
Další aktivity Asociace